czwartek, 5 marca 2015

Charlie - Recenzja Książki


CharlieAutor: Stephen Chbosky
Ilość stron: 219
Wydawnictwo: REMI
Tytuł oryginału: The Perks of Being a Wallflower


Charlie to cichy chłopak, wkraczający w dorosłość i zaczynający naukę w liceum. Stara się nie rzucać w oczy i przeważnie trzyma się z boku. W wolnych chwilach czyta książki.  Ma dwójkę rodzeństwa. Wielokrotnie bywał w szpitalach psychiatrycznych. Bardzo tęskni za swoją zmarłą ciotką i wciąż bardzo przeżywa jej śmierć.


"Akceptujemy miłość, na którą według siebie zasługujemy."Książka jest pisana w formie listów do "Przyjaciela". Niestety, nie wiemy kim on jest, a on nie wie, że to Charlie jest autorem listów, które dostaje. Charlie opowiada w nich o swoim życiu, szkole, przeżyciach i przemyśleniach. Na tych 219 stronach poruszane są tematy, które mogą dotyczyć każdego z nas. Czytając tą książkę możemy trochę o nich pomyśleć."Z tego wniosek, że jesteśmy tacy, jacy jesteśmy z

z wielu powodów. Być może nigdy nie 

odgadniemy większości z nich. Ale nawet jeśli nie

mamy wpływu na to, skąd pochodzimy, do nas 

należy wybór, dokąd pójdziemy." 


"Charlie" jest wspaniałą i wzruszającą historią o przyjaźni, rozwiązywaniu problemów i dokonywaniu wyborów. Można z niej wynieść wiele mądrych "złotych myśli" i cytatów. Uważam, że jest warta przeczytania. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz