piątek, 27 lutego 2015

Love, Rosie - Recenzja książki


Love, RosieTytuł oryginału: Where Rainbows End
Autorka: Cecelia Ahern 
Ilość stron: 511
Ilość rozdziałów: 50
Wydawnictwo: Akurat


Rosie i Alex od dzieciństwa są nierozłączni. Życie zadaje im jednak okrutny cios: rodzice Alexa przenoszą się  z Irlandii do Ameryki i chłopiec oczywiście jedzie tam razem z nimi. Czy magiczny związek dwojga młodych ludzi przetrwa lata i tysiące kilometrów rozłąki? Czy wielka przyjaźń przerodziłaby się w coś silniejszego, gdyby okoliczności ułożyły się inaczej? Jeżeli los da im jeszcze jedną szansę,czy Rosie i Alex odważą się ją wykorzystać? 

"Ludzkie życie jest zbudowane z czasu. Nasze dni, nasza zapłata mierzone są w godzinach, nasza wiedza wyznaczana jest przez lata. Chwytamy w ciągu dnia kilka minut na przerwę na kawę, a potem czym prędzej biegniemy do biurek, spoglądamy na zegarek, żyjemy od jednej wizyty do drugiej. Mimo to nasz czas kiedyś się kończy i w głębi duszy zastanawiamy się, czy przeżyliśmy dobrze te wszystkie sekundy, minuty, godziny, dni, tygodnie, miesiące, lata i dekady."

Główną bohaterką powieści jest Rosie Dunne, która od najmłodszych lat przyjaźni się z Alexem. Ta dwójka wie o sobie wszystko, jest nierozłączna i zawsze trzyma się razem. Pewnego dnia Alex wyjeżdża do Ameryki, zostawiając w Irlandii Rosie. Dziewczyna zachodzi w ciążę, Alex studiuje. Oboje mają dużo obowiązków, ale mimo to, znajdują dla siebie czas.
"Można uciekać i uciekać w nieskończoność, ale prawda jest taka, że wszędzie tam, gdzie się zatrzymasz dopadnie cię twoje życie. "

Książka jest pisana dość nietypowo, bo składa się z wielu listów, e-maili, pocztówek itp. To bardzo przypadło mi do gustu, choć, sądząc po innych recenzjach, które czytałam, nie wszystkim to się spodobało. Mimo swojej wielkości, powieść tą czytało mi się niezwykle dobrze i szybko. W ogóle nie odczułam ilości stron. 


"Teraz już wiem na pewno, że tam, na końcu tęczy, czeka mnie spełnienie marzeń."
Książka ta nie jest tylko o miłości i przyjaźni, opowiada również o porażkach, niespełnionych marzeniach i trudach, jakie niesie nam życie. Zawiera wiele zaskakujących momentów, wzrusza, rozśmiesza, wzbudza przeróżne emocje. Według mnie każdy wyniesie z niej jakiś morał.                                                                                           Julia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz